Paylaşım

Dilekçe Örnekleri

Dikkat, yeni bir pencerede aç. PDFYazdıre-Posta

Dilekçelerin üzerine tıklayarak zip formatında sıkıştırılmış word dosyası olarak kendi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


Diploma İade İsteği Dilekçesi

 • Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından yaklaşık 2 ay sonra, mezun olma koşullarını sağlayan ögrencilerimizin diplomaları basılarak illerdeki irtibat bürolarına gönderilir. Öğrenciler diplomalarını buralardan alırlar. Ancak süresi içerisinde diplomasını almayan öğrencilerin diplomaları Mesleki Açık Öğretim Lisesine geri gönderilir. Bu durumda iken diplomasını almak isteyen öğrencilerimiz Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne aşağıdaki dilekçe örneği ile başvurmalıdır. 
   Diploma iade isteği örnek dilekçesi için tıklayınız... 


Diploma Kayıp Belgesi İstek Dilekçesi

 • Öğrencilerimizin Mesleki Açık Öğretim Lisesinden almış oldukları diplomayı kaybetmeleri halinde bir dilekçe yazarak Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne posta yoluyla veya şahsen başvurmaları gerekmektedir. Ayrıca dilekçenin ekinde herhangi bir gazeteye verilen zayi ilanı ve nüfus cüzdanı fotokopisinin bulunması gerekmektedir. Söz konusu bu belge öğrencinin dışında bir başkası tarafından alınacaksa noterden vekil tayin edilmesi gerekmektedir. Faksla yapılan başvurular dikkate alınmamaktadır.  
  Diploma kayıp dilekçesi örneği için tıklayınız...


Öğrenci Belgesi İstek Dilekçesi

Öğrenci Durum Belgesi İstek Dilekçesi

 • Özellikle Öğrenci Belgesi alamayacak öğrencilerin Mesleki Açık Öğretim Lisesinde ki durumlarını göstermek üzere belge talep etmeleri durumunda bu belge düzenlenmektedir. Bu belge için öğrencilerimizin bir dilekçe ile İrtibat Merkezine başvurmaları gerekmektedir.Ş u anda internette olmayan ve bu belgeyi talep eden öğrenciler, Mesleki Açık Öğretim Lisesi Ballıkpınar/Gölbaşı/Ankara adresine bir dilekçe ile başvurması gerekmektedir. 
   Öğrenci durum belgesi almak için dilekçe örneği için tıklayınız...


Tasdikname İstek Dilekçesi

 • Mesleki Açık Öğretim Lisesinden kaydını sildirerek Tasdikname Belgesini almak isteyen öğrencilerimizin bir dilekçe yazarak bu dilekçe ve ekinde nüfus cüzdanı fotokopisini, yüz yüze eğitime devam ediyor ya da etti ise notlarını gösterir (okuldan alınan) resmi belgeyi, katılmadı ise, yüz yüze eğitime katılmadığını gösterir (okuldan alınan) resmi belgeyi Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne göndermeleri gerekmektedir. 
   Tasdikname almak için dilekçe örneği için tıklayınız...


Tasdikname KayıpBelgesi İstek Dilekçesi

 • Kurumumuzdan aldıkları tasdiknamesini kaybeden öğrencilerimiz, gazeteye verdikleri kayıp ilanını gösterir kupür, ve nüfus cüzdanı fotokopisi eki ile bir dilekçe yazarak Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne göndermeleri gerekmektedir. 
   Tasdikname kayıp dilekçe örneği için tıklayınız...


Transkript İstek Dilekçesi

 • Bu belge öğrencilerin Mesleki Açık Öğretim Lisesinde öğrenimleri boyunca almış oldukları dersleri ve bu derslerden aldıkları notları ve kredileri gösteren bir belgedir. Bu belgeyi talep eden öğrencilerimizin bir dilekçe ile İrtibat Merkezine başvurması gerekmektedir. Şu an için Halk Eğitim Merkeleri bu belgeyi düzenleyememektedir. Bu belge için öğrencilerimizin, Mesleki Açık Öğretim Lisesi Gölbaşı/Ankara adresine bir dilekçe ile başvurması gerekmektedir. 
   Transkript dilekçe örneği için tıklayınız...


Çıkma Belgesi İstek Dilekçesi (Mezuniyet Belgesi)

 • Mesleki Açık Öğretim Lisesinden mezun olan öğrencilerin diplomaları dönem sonlarında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gönderilmektedir. Ancak Mezuniyet Belgesine ivedilikle ihtiyacı olan öğrencilerimiz Çıkma Belgesi talebinde bulunabilirler. 
   Çıkma Belgesi İstek Dilekçesi Örneği için tıklayınız...

   

Dershane Kurs Acik Lise Lise Acik Ogretim Lisesi AOL AOL Gazete AOL Portal AOL Bilgilendirme AOL Yardimci Kitap AOL Kitap MAOL ilkogretim Oyun